Perú
Ecuador
Colombia
Venezuela
Africa
Polynesie
Tuamotu
Hawaii
Mont Blanc
Hohe Tauren
Dolomites
Switzerland
Tenerife
Barcelona
Paris
Budapest
Montenegro Croatia
Vienna
Germany
Cestuj..

imgh Havajske souostrovi.

imgh Ostrov Hawaii

imgh Ostrov Maui

USA - Hawaii - Big Island, Maui, Oaha (2022)

PHOTOS | Z deníku | VIDEO

Z Francouzské Polynésie jsem se vrátil do San Franciska a vydal se zpět na západ do Tichomoří na Havajské souostroví v severní části Tichého oceánu. Přístál jsem v města Kona na ostrově Hawaii. Postupně jsem se letecky přesouval na ostrovy Maui a Oaha.

Na ostrově Hawaii jsem byl ubytován poblíž města Kailua-Kona na západní straně ostrova a podnikl odtud pronajatým autem cesty do většiny koutů Hawaii. Projel i prošel jsem zátoky, pláže a národní parky jižně i severně od Kona (Honokohau a Mahaiula Beach, KealaKekua Bay, Puuhonau, Honaunau Bay, Punaluu Beach). Dostal jsem se vysokohorskou Saddle Road podél nejmohutnější činnné sopky světa Mauna Loa (4169 m.n.m.) až na vrchol místní nejvyšší hory Mauna Kea do 4205 m.n.m. Prozkoumal jsem po Chain Crater Rd národní park Volcanoes s aktivním vulkánem Kilauea, lávovými tunely, mlžnou džunglí a obrovskými plochami ztuhlé lávy. Dojel jsem na nejjižnější bod ostrova a tím i USA - South Point a Mahana Bay. Na východě ostrova jsem byl ve městě Hilo a pralesní cestou Old Onomea Rd dojel k Akaka Falls.

Mohl jsem se koupat na plážích s pískem barvy zlaté, černé, červené i zelené. Na plážích jsou občas k vidění různé druhy mořských želv, karet. Mnohé pláže bičují vysoké vlny, nejsou zde laguny za barierovými útesy jako v Polynésii. Ostrovy jsou plné kontrastů, pláže se mění v černá lávová pole nebo je na svazích hor střídá hustá zelená džungle s mnoha vodopády. V centru ostrovů jsou vysoká sopečná pohoří a šedé či červené vysokohorské pouště z erodované lávy a tufu vypadají jako z Měsíce či Marsu.

Na ostrově Mauí jsem byl ubytován v městě Kahului na severní straně. Nedaleko lze pozorovat surfaře na Hookipa Beach. Projel jsem pronajatým autem pobřežní cestu horskou džunglí s mnoha vodopády přes město Hana až k Oheo Gulch (Pipiway Trail). Prošel jsem okolí obrovského kráteru na sopce Haleakala ve výšce 3000 m. Cachtal jsem se ve vysokých vlnách na dlouhých krásných písčitých plážích na jihozápadní části ostrova v okolí Makena (Big Beach).

Na ostrově Oaha jsem byl krátce a spíše jen v jižní části města Honolulu v oblasti parků a pláže Waikiki. Na Havajském soustroví jsem strávil téměř 14 dnů a do Evropy se letecky vracel z Honolulu přes Los Angeles.

Obrazek

Hawaii - Záliv kapitána Cooka

Obrazek

Hawaii - NP Puuhonua o Honaunau

Obrazek

Hawaii - Pláž se zeleným pískem

Obrazek

Hawaii - Poblíž South point

Obrazek

Hawaii - Volcanoes

Obrazek

Hawaii - Volcanoes

Obrazek

Hawaii - Volcanoes

Obrazek

Hawaii - Kareta

Obrazek

Hawaii - Mahaiula Bay

Obrazek

Hawaii - Kareta

Obrazek

Hawaii - Mauna Kea

Obrazek

Mauí

Obrazek

Mauí

Obrazek

Mauí - cesta do Hana

Obrazek

Mauí - Big Beach Makena

Obrazek

Mauí - na sopce Haleakala

Obrazek

Mauí - kráter Haleakala

Obrazek

Oaha - Honolulu Waikiki

Created by © DuPe 2010-2021